Producent Ścian Wspinaczkowych
 71 307-85-08
kontakt@elbrussport.pl


Wolnostojące Ściany Wspinaczkowe


Wolnostojące ściany wspinaczkowe to urządzenia przeznaczone do wspinaczki rekreacyjno- sportowej. Ściany wspinaczkowe na konstrukcjach samonośnych montowane są przede wszystkim na otwartej przestrzeni – na terenach szkół , parków czy obiektach komercyjnych. Formacje samonośne mają zastosowanie również w obiektach zadaszonych wszędzie tak gdzie mocowanie skałek do ściany budynku nie jest możliwe (np. w halach wykonywanych w technologii płyt warstwowych).Wolnostojące, przestrzenne ściany wspinaczkowe przybierają rozmaite formy i kształty a ich wysokość nie jest ograniczona. Ściany wspinaczkowe typu wolno-stojącego wymagają fundamentowania. Bezpieczeństwo wspinacza zapewnia asekuracja linowa .


Przy każdej realizacji Zapewniamy projekt oraz obliczenia.
Produkowane przez nas skałki posiadają certyfikat CE.
Spełniają warunki normy PN-EN 12572 oraz norm branżowych.
Spełniają wymogi ogniowe – SRO.
Posiadają atest higieniczny – warstwa zewnętrzna.
Są odporne na warunki atmosferyczne.
Posiadają min 2 lata gwarancji.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


 ŚCIANY WSPINACZKOWE WYKONUJEMY W DWÓCH TECHNOLOGIACH:

TECHNOLOGIA – SKAŁA


TECHNOLOGIA – SPORTSKAŁA – Ściany wspinaczkowe imitujące naturalną rzeźbę skalną na bazie laminatu. Laminat to tworzywo sztuczne o wysokich właściwościach wytrzymałościowych i jakościowych. Odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Dzięki unikalnej technologii 3D – panel wspinaczkowy do złudzenia imituje naturalną rzeźbę skalną a wspinaczka odbywa są przede wszystkim  przy użyciu chwytów wbudowanych w panel, które tworzą spójny monolit z bryłą. Ściany wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki rekreacyjnej. Kolorystyka dowolna. Minimalna szerokość jednej drogi wspinaczkowej to 1,5 m.


SPORT – Ściany wspinaczkowe wykonane z panelu płaskiego na bazie sklejki , trudnopalnej, antypoślizgowej i wodoodpornej o grubości 18 mm. Do panelu zamocowane są chwyty wspinaczkowe w ilości 5 szt./m2. Układ chwytów można dowolnie i samodzielnie modyfikować dzięki wbudowanym gniazdom w ilości 20 szt. /m2. Panel odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Ściany wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki rekreacyjno-sportowej. Kolorystyka dowolna. Minimalna szerokość jednej drogi wspinaczkowej to 1,5 m.Technologie można ze sobą łączyć w celu zwiększenia walorów  użytkowych.


NASZE WYBRANE REALIZACJE – ŚW WOLNOSTOJĄCE


Kompleks Ścian Wspinaczkowych w Ciechocinku.

Kompleks Wierchomla


Gimnazjum w Mińsku Mazowieckim


Ściana  przy Leśnym Parku Linowym w Pomiechówku.