Producent Ścian Wspinaczkowych
 71 307-85-08
kontakt@elbrussport.pl


Pełnowymiarowe Ściany Wspinaczkowe


Pełnowymiarowe ściany wspinaczkowe to urządzenia przeznaczone do wspinaczki rekreacyjno- sportowej. Ściany wspinaczkowe typu pełnowymiarowego montowane są na ścianach budynków – w szkołach, halach sportowych , obiektach widowiskowych i ośrodkach wczasowych. Ściany wspinaczkowe przybierają rozmaite formy a ich gabaryty uzależnione są od warunków ściany budynku do zabudowy. Bezpieczeństwo wspinacza zapewnia asekuracja linowa oraz podłoże amortyzujące upadek. Kryte stacjonarne ściany wspinaczkowe , w Polsce , cieszą się coraz większą popularnością.


Przy każdej realizacji Zapewniamy projekt oraz obliczenia.
Produkowane przez nas skałki posiadają certyfikat CE.
Spełniają warunki normy PN-EN 12572 oraz norm branżowych.
Spełniają wymogi ogniowe – SRO.
Posiadają atest higieniczny – warstwa zewnętrzna.
Są odporne na warunki atmosferyczne.
Posiadają min 2 lata gwarancji.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.


 ŚCIANY WSPINACZKOWE WYKONUJEMY W DWÓCH TECHNOLOGIACH:

TECHNOLOGIA – SKAŁA


TECHNOLOGIA – SPORT


TECHNOLOGIA – LITESKAŁA – Ściany wspinaczkowe imitujące naturalną rzeźbę skalną na bazie laminatu. Laminat to tworzywo sztuczne o wysokich właściwościach wytrzymałościowych i jakościowych. Odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Dzięki unikalnej technologii 3D – panel wspinaczkowy do złudzenia imituje naturalną rzeźbę skalną a wspinaczka odbywa są przede wszystkim  przy użyciu chwytów wbudowanych w panel, które tworzą spójny monolit z bryłą. Ściany wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki rekreacyjnej. Kolorystyka dowolna. Minimalna szerokość jednej drogi wspinaczkowej to 1,5 m.


SPORT – Ściany wspinaczkowe wykonane z panelu płaskiego na bazie sklejki , trudnopalnej, antypoślizgowej i wodoodpornej o grubości 18 mm. Do panelu zamocowane są chwyty wspinaczkowe w ilości 5 szt./m2. Układ chwytów można dowolnie i samodzielnie modyfikować dzięki wbudowanym gniazdom w ilości 20 szt. /m2. Panel odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Ściany wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki rekreacyjno-sportowej. Kolorystyka dowolna. Minimalna szerokość jednej drogi wspinaczkowej to 1,5 m.


LITE – Chwyty wspinaczkowe w ilości np. 5 szt/m2 montowane bezpośrednio do ściany budynku. Ściana przeznaczony do wspinaczki rekreacyjno-sportowej. Układ chwytów można dowolnie i samodzielnie modyfikować dzięki specjalnej technologii montażu tulei gwintowanych w ścianie budynku. Technologia wymaga trwałego i solidnego podłoża(np. beton, cegła pełna,  itp.) . Minimalna szerokość drogi wspinaczkowej – 1,5m
Technologie można ze sobą łączyć w celu zwiększenia walorów  użytkowych.


NASZE WYBRANE REALIZACJE – ŚW PEŁNOWYMIAROWE


 Ściana Wspinaczkowych w Odolanowie.

Ściana wspinaczkowa w Olsztynie.


Ściana Wspinaczkowa w Chorzowie.


Ściana Wspinaczkowa w Darłówku.


Ściana Wspinaczkowa w Goleniowie.


Ściana Wspinaczkowa w Goleniowie.


Ściana Wspinaczkowa w Mińsku Mazowieckim.


Ściana Wspinaczkowa w Siechnicach.


Ściana Wspinaczkowa w Pobiedziskach.


Ściana Wspinaczkowa w Warszawie.


Ściana Wspinaczkowa w Strzegomiu.


Ściana Wspinaczkowa w Szczecinku.


Ściana Wspinaczkowa w Stawiszynie.


Ściana Wspinaczkowa w Lublinie.


Ściana Wspinaczkowa w Bolkowie.


Ściana Wspinaczkowa w Czeszewie.


Ściana Wspinaczkowa w Warszawie.


Ściana Wspinaczkowa w Warszawie.