Trawersy bulderowe


Trawersy bulderowe to sztuczne ścianki wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki rekreacyjnej i treningowej , nie przekraczające wysokości 4 m. Wspinacz porusza się wzdłuż trawersu na optymalnej i bezpiecznej wysokości.

Formacje typu bulderowego są obiektami bezobsługowymi – nie wymagają asekuracji linowej, a formę zabezpieczenia pełni nawierzchnia amortyzująca upadek (np. materac lub żwir).

Trawersy montowane są na wewnętrznych i zewnętrznych ścianach budynków - w salach gimnastycznych, placach zabaw, boiskach, pokojach dziecięcych. Trawersy to znakomity pomysł na zapewnienie aktywność ruchową dla dzieci i młodzieży.


Produkowane przez nas skałki posiadają certyfikat CE.
Spełniają warunki normy PN-EN 12572 oraz norm branżowych.
Spełniają wymogi ogniowe – SRO.
Posiadają atest higieniczny – warstwa zewnętrzna.
Są odporny na warunki atmosferyczne.
Posiadają min 2 lata gwarancji.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

TRAWERSY WYKONUJEMY W TRZECH TECHNOLOGIACH:

1) SKAŁA

Trawersy imitujące naturalną rzeźbę skalną na bazie laminatu. Laminat to tworzywo sztuczne o wysokich właściwościach wytrzymałościowych i jakościowych. Odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Dzięki unikalnej technologii 3D – panel wspinaczkowy do złudzenia imituje naturalną rzeźbę skalną a wspinaczka odbywa są tylko przy użyciu chwytów wbudowanych w panel, które tworzą spójny monolit z bryłą. Trawers przeznaczony do wspinaczki rekreacyjnej. Kolorystyka dowolna.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE Trawersy bulderowe Trawersy bulderowe Trawersy bulderowe

2) SPORT

Trawersy wykonane z panelu płaskiego na bazie sklejki wodoodpornej, trudnopalnej o grubości 18 mm. Do panelu zamocowane są kolorowe chwyty wspinaczkowe w ilości 5 szt./m2. Układ chwytów można dowolnie i samodzielnie modyfikować dzięki wbudowanym gniazdom w ilości 20 szt. /m2. Panel odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Trawers przeznaczony do wspinaczki rekreacyjno-sportowej. Kolorystyka dowolna.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE Trawersy bulderowe Trawersy bulderowe Trawersy bulderowe

3) LITE

Chwyty wspinaczkowe w ilości np. 5 szt/m2 montowane bezpośrednio do ściany budynku. Trawers przeznaczony do wspinaczki rekreacyjno-sportowej. Układ chwytów można dowolnie i samodzielnie modyfikować dzięki specjalnej technologii montażu tulei gwintowanych w ścianie budynku.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE Trawersy bulderowe Trawersy bulderowe Trawersy bulderowe

Wszystkie przedstawione technologie można ze sobą łączyć w celu zwiększenia walorów techniczno użytkowych ścian wspinaczkowych (trawersów).