Pełnowymiarowe ściany wspinaczkowe


Pełnowymiarowe ściany wspinaczkowe to urządzenia przeznaczone do wspinaczki rekreacyjno- sportowej. Ściany wspinaczkowe typu pełnowymiarowego montowane są na ścianach budynków – w szkołach, halach sportowych , obiektach widowiskowych i ośrodkach wczasowych. Ściany wspinaczkowe przybierają rozmaite formy a ich wysokość nie jest ograniczona. Bezpieczeństwo wspinacza zapewnia asekuracja linowa oraz podłoże amortyzujące upadek.
Kryte stacjonarne ściany wspinaczkowe , w Polsce , cieszą się coraz większą popularnością.

Przy każdej realizacji Zapewniamy projekt oraz obliczenia.
Produkowane przez nas skałki posiadają certyfikat CE.
Spełniają warunki normy PN-EN 12572 oraz norm branżowych.
Spełniają wymogi ogniowe – SRO.
Posiadają atest higieniczny – warstwa zewnętrzna.
Są odporny na warunki atmosferyczne.
Posiadają min 2 lata gwarancji.
Zapewniamy serwis gwarancyjny i pogwarancyjny.

PEŁNOWYMIAROWE ŚCIANY WSPINACZKOWE WYKONUJEMY W TRZECH TECHNOLOGIACH:

1) SKAŁA

Ściany wspinaczkowe imitujące naturalną rzeźbę skalną na bazie laminatu. Laminat to tworzywo sztuczne o wysokich właściwościach wytrzymałościowych i jakościowych. Odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Dzięki unikalnej technologii 3D – panel wspinaczkowy do złudzenia imituje naturalną rzeźbę skalną a wspinaczka odbywa są tylko przy użyciu chwytów wbudowanych w panel, które tworzą spójny monolit z bryłą. Ściany wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki rekreacyjnej. Kolorystyka dowolna. Minimalna szerokość jednej drogi wspinaczkowej – 1,2 m.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE Pełnowymiarowa ściana wspinaczkowa Pełnowymiarowa ściana wspinaczkowa Ściana wspinaczkowa z logiem firmy, Goleniów, wysokośc 7m; powierzchnia wspinaczkowa 30m2

2) SPORT

Ściany wspinaczkowe wykonane z panelu płaskiego na bazie sklejki , trudnopalnej, antypoślizgowej i wodoodpornej o grubości 18 mm. Do panelu zamocowane są chwyty wspinaczkowe w ilości 5 szt./m2. Układ chwytów można dowolnie i samodzielnie modyfikować dzięki wbudowanym gniazdom w ilości 20 szt. /m2. Panel bardzo odporny na czynniki atmosferyczne i użytkowe. Ściany wspinaczkowe przeznaczone do wspinaczki rekreacyjno-sportowej. Kolorystyka dowolna.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE Pełnowymiarowa ściana wspinaczkowa Kryta ściana wspinaczkowa w ośrodku dla niewidomych, Chorzów
Wysokość: 4 metry
Powierzchnia do wspinaczki: 20m2 Stacjonarna ściana wspinaczkowa w Bolkowie, wysokośc 9,5m; powierzchnia 62m2

3) LITE

Chwyty wspinaczkowe w ilości np. 5 szt/m2 montowane bezpośrednio do ściany budynku. Trawers przeznaczony do wspinaczki rekreacyjno-sportowej. Układ chwytów można dowolnie i samodzielnie modyfikować dzięki specjalnej technologii montażu tulei gwintowanych w ścianie budynku. Technologia wymaga trwałego i solidnego podłoża(np. beton, cegła pełna) . Minimalna szerokość drogi wspinaczkowej – 1,5m.

PRZYKŁADOWE REALIZACJE Stacjonarna ściana wspinaczkowa w Bolkowie, wysokośc 9,5m; powierzchnia 62m2 Stacjonarna ściana wspinaczkowa w Bolkowie, wysokośc 9,5m; powierzchnia 62m2 Stacjonarna ściana wspinaczkowa w Bolkowie, wysokośc 9,5m; powierzchnia 62m2

Wszystkie przedstawione technologie można ze sobą łączyć w celu zwiększenia walorów techniczno użytkowych.